Fırsat Erken Rezervasyon fırsatları başladı, bizimle iletişime geçin, tatilinizin tadını çıkarın!
Adsız tasarım-25 kopyası

Sürdürülebilirlik

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2023

DOMATİA STONE HOTEL
Domatia Stone Hotel adına yayınlanan bu sürdürülebilirlik raporu ile tesisimizin sürdürülebilirlik performansı ve etkileri tüm paydaşlarımızın dikkatine sunulmaktadır.

Misafir memnuniyetini ön planda tutan bir Turizm yatırım şirketi olan Domatia Stone Hotel, sorumlu üretim, hizmet ve tüketim sağlamayı hedeflemekteyiz ve bunu sürekli hale getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

Tesis olarak, faaliyetlerimiz ve etkileri hakkında paydaşlarımızı şeffaf ve etkin bir şekilde bilgilendirmek özel önem atfettiğimiz konuların başında gelmektedir. Bu doğrultuda senelik dönemlerle yayınlamayı hedeflediğimiz sürdürülebilirlik raporları şeffaf ve hesap verebilir bir organizasyon olmak adına yararlandığımız önemli bir araç konumunda olacaktır. İş yaşamında faaliyet göstermeye başladığımız günden bu yana işimizin sürdürülebilirliği için hem sosyal, hem de çevresel içerikli pek çok yatırım yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. 2023 yılından itibaren performansımızı tüm paydaşlarımızla paylaşmak üzere çalışmalara başladık. Bu ilk sürdürülebilirlik raporumuz ile ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı çalışanlarımıza, müşterilerimize ve diğer paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde kilit paydaşlarımızın Otelimizden sürdürülebilirlik çerçevesindeki beklentilerini araştırmaya ve incelemeye başladık. Düzenli olarak hazırlamayı planladığımız bu raporu gelecekte de etkilerimizi yönetmeye yönelik atacağımız adımları paylaşacağımız önemli bir iletişim aracı olarak görüyoruz.

 

Domatia Stone Hotel: Doğanbey Mahallesi Eski Doğanbey Sokak No 83/85/87 Söke, Aydın 

İletişim : +90 256 537 63 63

VİZYONUMUZ

Kurumsal değerleri ve kalite anlayışı rehberliğinde misafirlerin ilk tercihi olmak ve bu durumun devamlılığını sağlamak

 

MİSYONUMUZ

Hizmet verdiğimiz sektörde, en yüksek kalite anlayışı ile beklenti sonuçları üreterek, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin memnuniyetine ve güvenine layık olmak.

KURUMSAL PROFİLİMİZ

 

MERHABA,
Geçmişin İzleriyle Dolu Bir Serüven: Domatia Stone Hotel’de Hayat Buluyor!

Domatia Stone Hotel, unutulmaz bir tatil deneyimi sunmak için sizi Eski Doğanbey’in büyüleyici atmosferine davet ediyor. Sıcak konukseverlik, benzersiz taş mimari ve modern konforun mükemmel bir birleşimiyle karşılaşacaksınız.

Unutulmaz anlarınızın ortağıyız.

 

 

COMFORT ODA

 

-Sigara İçilmez Oda -Kablosuz İnternet -Uydu / Kablolu Yayın -Minibar

-Kasa -LCD TV

-Elk. Su Isıtııcısı -Çamaşır yıkama/ütü hizmeti (ücretli)

 

ŞÖMİNELİ DELUXE ODA

 

-Sigara İçilmez Oda -Şömine
-Kablosuz İnternet -Uydu Yayını -Minibar

-Kasa -LCD TV

-Elk. Su Isıtııcısı -Çamaşır /ütü hizmeti (ücretli) -Koltuk takımı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI

 

Kuruluşumuz, doğanın tüm unsurları ile birlikte sürdürülebilir bir çevreninde, insaniv ar oluşun

Sağlıklı bir şekilde devamlılığının sağlanması için, tüm dünya olarak birlikte çaba sarf edilmesi gereken bir dönemde olunduğunun bilincindedir. Bu anlayışla, tüm faaliyetlerde iş anlayışımız üç boyutta ele alınarak değerlendirilir, kararlar bu şekilde alınır ve değer yaratma süreci bu boyutlara dikkat ederek yönetilir. Sürdürülebilirlik Politikası, Kuruluşumuzun iş anayasası olacak şekilde; Kurucu değerleri,

Temel çalışma ilkeleri, iş etiği anlayışı ve küresel amaçlar ile uyumlu olacak şekilde hazırlanmıştır.

İş Anlayışı Odakları

Sürdürülebilirlik Politikası , kuruluşumuz, sürdürülebilir bir ekonomik gelişimin; kapsayıcı bir yaklaşım ile, bireyin çevresel ve sosyal farkındalığının olması halinde ve sağlıklı bir çevrenin de mümkün olabileceğine inanmaktadır.

“Kapsayıcı Gelişim” Odaklı İş Anlayışı Kuruluşumuz, faaliyette bulunduğu Turizm Konaklama Sektöründe, tüm çalışanları, iş ortakları ve paydaşları ile birlikte, küresel amaçlar ile uyumlu, sürdürülebilir bir iş anlayışını benimsemekte ve ekonomik alanda yaşanan gelişimin, tüm insanlık ile birlikte çevreninin tüm unsurlarını da kapsayacak şekilde sağlanması gerektiğine inanmaktadır.

Bu kapsamda, kuruluşumuzun “Kapsayıcı Gelişim” odaklı sahip olduğu iş anlayışı aşağıda sıralanmıştır:

Sürdürülebilirlik Politikası, tüm faaliyetlerin gerçekleştirilmesi ve karar alınması
aşamasında başvurulacak bir rehber
niteliğinde ve tüm değer zincirinde yer alan,
doğrudan veya dolaylı etkileşim içinde olunan
küresel paydaşları kapsayacak şekilde ele
alınmıştır. •

• •

Sürdürülebilir gelişime katkı sağlayacak yenilikçi teknolojilerin kullanılmasına olanak sağlamak,

Paydaşların istek ve beklentilerinin dikkate alınarak, karar alma süreçlerinde paydaş katılımının desteklenmesine önem vermek,

Sürdürülebilirlik bakış açısının bir şirket kültürü haline getirilmesi ve bu alanda hem çalışanlar hem de paydaşlar nezdinde farkındalık oluşturmaya çalışmak,

Sürdürülebilirlik çalışmaları ve deneyimini, aktif girişimler ile tüm paydaşlara aktarmayı görev edinmek,

Tedarik zincirinde sürdürülebilirliğin sağlanması için her türlü çalışmanın gerçekleştirilmesine imkân sağlamak,

Tüm faaliyetlerin ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerinin ölçme ve değerlendirmesini yaparak olumsuzlukları azaltmaya yönelik iyileştirme aksiyonları almak,

Şeffaf, temel iş etiği kuraları ile uyumlu olmak ve yolsuzluklar ile mücadele etmek.